Villámcsapás

Sok babér nem termett számunkra a bajnokságban. Az AC Villám elleni mérkőzések azonban presztízzsel felérő párharcok mindig. A rájátszás során hazai pályán 10-6-ra győztünk, de az alapszakaszban már megvicceltek bennünket a nagytétényiek. Gyors gólváltás az elején, majd negyedóra játék után már 4-1-re vezettünk. Így el lehetett merengeni a Monaco-Juventus BL elődöntő mérkőzésben. A szerkesztő a félidőre azt látja, Schmidtka Balázs szépít, kétgólos előny a félidőben, a Juve pedig Higuain révén szerez vezetést. A kék mezben játszó csapatunk (a Juventus is Monacoban) a fordulásra is tartotta előnyét, huszonöt perc játék után 7-3-ra vezetünk, Banu három góllal vette ki a részét a termésből! Majd jött egy negyedórányi “rövidzárlat”, a 17 esztendős Schmidtka Balázs mindenesetre beírja magát a Villám elleni mérkőzések történelemkönyvébe. Fiatal kora ellenére már a nagypályás NBIII-as Diósd meghatározó tagja (27 meccs/1gól) és élete harmadik futsal mérkőzésén hat gólt rámol be kapunkba. A vége így vereség lett, 9-8 a hazaiaknak. A másik kékmezes együttes, a Juventus ellenben 2-0-ra nyert a Monaco otthonában. Visszavágni számunkra már nincs lehetőség, utolsó mérkőzésünket május 15-én játszunk hazai pályán a Tihany ellen. Az lesz az utolsó NBII-es mérkőzésünk….

AC Villám – Törökbálinti Focisuli SE 9-8(2-4)
Játékvezetők: Török Zsolt, Rábel Alfréd, Strehó Erik
Helyszín: Érd, Treff csarnok, 20 néző

AC Villám: Tóth – Tar, Boros, Guti, Németh
Cserék: Schmidtka, Nagy, Balla, Felkert, Mándoky

Törökbálinti Focisuli SE: Berta – Rostás D., Miljanovic, Csöngei, Banu
Cserék: Szentgyörgyvölgyi, Gergely B.

Gólszerzők: Schmidtka Balázs(6), Balla Dávid(2), Mándoky Olivér, illetve Banu Tibor(4), Rostás Dániel(2), Gergely Balász, Szentgyörgyvölgyi Balázs

Piros lap: Miljanovic Zoran